Laminasyon ve Kemer Bükme

Laminasyon

PVC profillere farklı bir görünüm kazandırmak ve binaların estetiğine katkı sağlamak amacıyla ASAŞPEN'in standart ürün gamında yer alan 13 farklı renk ve desende kaplama yapılmaktadır. Sıcak poliüretan ve tutkal kullanılarak; tamamı yurt dışından sektörün önde gelen üreticilerinden tedarik edilen PVC bazlı lamine folyo, güncel teknolojilere sahip üretim hatlarında yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde profiller üzerine lamine edilmektedir. Renkli veya beyaz profiller üzerine uygulanan lamine folyolar; farklı tarzlarda görünüm sağlarken, çizilmez ve UV direnci yüksektir.

Görünür iki yüzeyi aynı anda kaplayabilen makine parkuru, 600 mm genişliğe kadar denizlik profili kaplama kabiliyetiyle pazarda farklılık yaratmaktadır.

Kemer Bükme;

Gerek lamineli, gerek beyaz profillerin tamamen mimari çözümler sağlayabilmesi için sıcak gliserin banyosunda yumuşama ısısından yaralanarak, düz profili kalıplama sistemi ile kemer veya yarım çember şeklini verme düzeneği ile üretim yapılmaktadır.

Bu işlemin tesis bünyesinde yapılması; taleplerin tamamen müşteri taleplerine göre şekillendirilmesi ve kalıp çeşidi fazla olmasıyla, müşteriler bazında sektörde farklılık yaratılmaktadır.