AR-GE

ASAŞPEN Ar-Ge 2015 Nisan ayında kurulmuştur.

ASAŞ Ar-Ge Merkezi’ne bağlı dört müdürlükten biri ASAŞPEN Ar-Ge Müdürlüğü’dür. ASAŞPEN Ar-Ge Müdürlüğü, paydaşları için katma değer yaratan hizmet, proses ve ürünler konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Teknik ve ekonomik yönden hızla değişen dinamik bir sektörde faaliyet gösteren ASAŞPEN;

AR-GE olarak sahip olduğu teknik ekibiyle günümüz teknolojilerini takip ederek çağın gereksinimlerini yakalamayı görev edinmiştir. Yaşam boyu öğrenme, fikir ve proje yönetimi, iş birliği yönetimi ve entelektüel varlık yönetiminin parçası olmaktadır. ASAŞPEN Ar-Ge olarak bilgi paylaşımı fikrini benimsiyoruz ve yayınlanan makalelerimizle sektöre katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Gelişen teknoloji ile beraber insanlığın değişen taleplerini karşılamak amacıyla Ar-Ge ekibimiz, yeni ürün tasarımı yapmakta, ihtiyaçlara en uygun ve kaliteli prosesler geliştirerek çözüm üretmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı, doğa dostu, yenilikçi ürünler geliştirmek temel ilkemizi oluşturmaktadır. ASAŞPEN Ar-Ge olarak çalışmalar sonrası çıktılarla patent başvurusu yapılmaktadır.

Günümüzde, alüminyum ve PVC seri üretime dayalı pencere sistemlerinin kullanımı, ahşap doğramaların yerini tutarak geniş ölçüde yaygınlaşmıştır.  Bu noktada bakım kolaylığı, dış etkenlere dayanıklılığı, renk-doku çeşitliliği, ekonomik oluşu, kolay bulunabilirliği, yaygın kullanımı, standart seri üretim ürünlerinin bulunması gibi önemli faktörleri olduğu söylenebilir. Ayrıca PVC pencerelerde su ve hava sızdırmazlığı çözümlerinin oldukça geniş olması tercih edilmesinin sebeplerindendir. Pencerelerin maruz kaldığı etkiler sonucu deforme olması kaçınılmazdır. Gerekli esneme payları, rüzgâr yüküne olan direncinin lokasyona bağlı olarak hesaplanması gibi konular üzerinde durularak, pencere ömrünün uzun ve ilk günkü performansı ile çalışması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

ASAŞPEN Ar-Ge olarak her zaman en iyiyi müşterilerimize sunabilmek amacıyla; pencerenin Isıl İletkenlik (U-değeri) hesabını termal simülasyon yoluyla yapmaktayız. Ürünlerin mukavemet hesaplamaları yine bünyemizde gerçekleştirilmektedir.