Neden ASAŞPEN?

Ar-Ge Merkezi

ASAŞ, sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi olan bir şirkettir. Ar-Ge Merkezi’ne bağlı 4 müdürlükten birisi ASAŞPEN, Ar-Ge Müdürlüğü’dür. ASAŞPEN Ar-Ge Müdürlüğü, paydaşları için katma değer yaratan hizmet, proses ve ürünler konusunda çalışmalar yürütmektedir.

YAK

Yerinde Anında Kalite (YAK), müşterilerden gelen şikayetlerin dinamik olarak değerlendirildiği, problemlerin hızla çözüme kavuşturulduğu ve kök neden analizlerinin yapıldığı ilgili departman üyelerinin oluşturduğu takım çalışmalarıdır. Hat, bölüm ve fabrika YAK olmak üzere değişik kademelerde eş zamanlı uygulanmaktadır.

“Sorunlar, ancak oluştuğu yerde ve gerçek parçalar ile analiz edilirse anlaşılabilir” düşüncesi ile YAK;

  • Hızlı çözülmeyen sorunların, bir sonraki proseste ve müşteride yaratacağı memnuniyetsizliği önlemek bilinciyle hareket ettiğimiz,
  • İç ve dış müşteri memnuniyetini odağına alan,
  • Prosesler arası, iç ve dış müşteri arası iletişimin sağlandığı,
  • Müşterinin sesine kulak vererek gelişmeye açık yanlarımızı farkettiğimiz yaklaşımdır.

Hammadde Kalitesi

Parlaklık, uv dayanımı, olası kuvvetlere karşı kolay kırılmayan esnek yapısı temel hammadde özellikleridir.

Ürün Çeşitliliği

Genişliği 52 mm’den 120 mm’ye kadar değişen, odacık sayısı 2 ile 6 arasında değişen 13 farklı sisteme sahiptir. Toplam 332 adet PVC profil kalıbına sahiptir. Yurt içi ve yurt dışı pazarların ihtiyaçlarını karşılayan geniş ürün çeşitliliği ile kullanıcılarına esneklik kazandırır. Profil çeşitliliğinin yanı sıra hamur rengi ve conta çeşitliliği de projelerde mimar ve mühendislere, aynı zamanda son kullanıcılara geniş seçenek sunar.

Satış Sonrası Destek

Gerek yetkili üretici bayii gerekse nihai kullanıcı ziyaretleri ile alınan geri bildirimler, sistem içinde kaydı tutulup koordinasyon toplantıları, YAK gibi platformlarda düzenli takip edilir ve aktif düzeltici faaliyetler uygulanır. Satış sonrası destek departmanı ile hem bayii eğitimleri hem de kontrol ziyaretleri yapılır.