Bizden Haberler

ASAŞ Yenilikçi Ürünleri ve Standıyla Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu
26.03.2019
ASAŞ Yenilikçi Ürünleri ve Standıyla Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu
26.03.2019

6-9 Mart tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşen sektörün önemli fuarlarından olan Avrasya Kapı Pencere fuarında yerini alan ASAŞ, stant tasarımıyla ve yenilikçi ürünleriyle fuarın en merak edilen durak noktalarından oldu.

Modern çizgilere sahip stand tasarımı, yenilikçi ürünleri ve güçlü ekibi ile yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda ilgi toplayan ASAŞ; Türkiye’nin en önemli sektörel fuarlarından olan Avrasya Kapı Pencere fuarında yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırladı.

4 gün boyunca standı çok yoğun ilgi gören firmanın standında, Rescara Elite, Naturalbond A2, ASAŞPEN/Veratec ve Naturoll Daylight ürünleri ile ilgili detaylı bilgileri konuklarına aktardı. Sürpriz ikramların da yapıldığı fuarda ASAŞ, katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

ÜRÜNLER HAKKINDA

RESCARA Elite - Skypanel Ombrae: Ombrae, özel olarak programlanabilmesi sayesinde soyut ya da figüratif çok sayıda tasarımın hayata geçirilebilmesine olanak tanıyan bir sistem. Aydınlatma elemanlarının kullanımıyla cephelerde ve iç mekânlarda üç boyutlu görsellerin oluşturulması; istenen mesajın, firma kurumsal logolarının öne çıkarılması mümkün oluyor. Özellikle yapılarda enerji verimliliği kontrollerinin de kritik bir konu haline gelmesiyle, Ombrae’nin hava akımını yönlendirme, ısı yer değiştirmesi, gürültü engelleme ve güneş kontrol gibi özellikleri yapı sektörü için daha yüksek önem taşıyor.

İlk defa 2018 İstanbul Yapı Fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunulan Ombrae, benzersiz tasarımıyla profesyonellerinden büyük ilgi görmüştü. Her yıl sektördeki en yeni tasarımların tanıtıldığı rafine bir etkinlik olarak düzenlenen Architect@work fuarında da mimarların beğenisine sunulan Ombrae, en yenilikçi ürünlerden biri seçilmişti.

RESCARA Elite - Much More Than a Window 38 Plus: Fuarda sergilenen 5mx5m ölçülerinde iki kanatlı sürme sistemi, 600 kg’ın üzerindeki tek kanat ağırlığının yanı sıra hem motorlu hem de manuel kanat kullanım seçeneklerini bünyesinde barındırıyor. Sistem; büyüklüğü, teknik özellikleri ve özel kol tasarımı ile dikkat çekiyor.

Ürünün teknik özellikleri incelendiğinde tüm bitişlerde kasa ve kanat profillerinin gömüldüğü, sadece kenet noktasında 20 mm kalınlığında orta kayıt profilinin göründüğü manzarayı içeri davet eden büyük cam kanatlar öne çıkıyor. Sistem 18m² büyüklüğünde kanat yapımına izin verip, 6m yüksekliğinde ve 3m genişliğinde kanat çözümü sunuyor. Uw değeri 1 W/m²K olan 38plus ürünü, 2000 Pascal’ın üzerinde rüzgar dayanımı sağlarken, ses yalıtım değeri 42 db olup su geçirimsizliği 1050 Pascal’ın üzerinde bir performansa sahip. Hava geçirimsizlik değeri 600 Pascal olan sistemin güvenlik sınıfı RC2’dir. 

NATUROLL Daylight: ASAŞ’ın, Panjur ve Kepenk Üretim Tesislerinde üretilen Naturoll panjur sistemleri; yaz aylarında güneş­ ış­ınlarını engelleyerek klima tüketiminin en aza indirilmesine, kış­ aylarında ise içerideki sıcak havayı uzun süre hapsederek ısınma maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı oluyor. Naturoll Daylight ürününde panjur aralıklarının istenilen şekilde açılabiliyor olması ise kullanıcılara evlerine giren güneş ışığı ve havayı kontrol edebilme fırsatı veriyor.

ASAŞPEN/VERATEC: ASAŞ, ASAŞPEN markası altında PVC kapı ve pencere sistemlerine iki yeni ürün daha ekledi. İlk kez fuarda özel maketler üzerinden tanıtılan yüksek yalıtım özelliği ile öne çıkan Inowa Sürme Sistemi ve 3 contalı Kapı ve Pencere Sistemi rüzgâr yükü dayanıklılığı daha yüksek orta contalı pencere sistemi ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

NATURALBOND A2: Dünyanın her yerinde yaşanan yangınlar sebebi ile yapılarda yanmaz sınıf malzemelerinin kullanılması zorunlu hale geldi. Ülkemizde de 2009 yılında resmi gazetede yayınlanan karar ile bina yüksekliği 21.5 metreden fazla olan yapılarda A sınıfı malzemelerin kullanılması zorunlu hale getirildi. ASAŞ tarafından NATURALBOND markası altında 1250mm ve 1500mm genişlikte üretilen A2 sınıfı alüminyum kompozit paneller yangına karşı üstün performans sağlayan yanmaz statüsünde bir malzeme olma özelliği taşıyor.